top of page

Contact

                                                                                       KONAKLAMA SÖZLEŞMESİ

 


        Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde SABRİ BEY BÜFE CAMPİNG olarak anılacak olan adres SABRİ BEY CAMPİNG; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı (kati) olduğunu, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar.


1. SÖZLEŞME KONUSU
1.1. İşbu sözleşme uyarınca SABRİ BEY CAMPİNG, Müşterinin talebi üzerine SABRİ BEY CAMPİNG ’de konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).
1.2. İşbu sözleşmenin onayı ile birlikte Müşteri; SABRİ BEY CAMPİNG’ de 
konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit edecektir.
1.3. İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren SABRİ BEY CAMPİNG, Müşterinin talebini teyit edecektir.


2. KONAKLAMA REZERVASYONUNUN ŞEKLİ
2.1. 0532 348 37 91 numaralı rezervasyon hattını arayarak şahsen rezervasyon formunun  doldurulması yoluyla gerçekleştirilebilir.
2.2. Müşteri talebini fesih etmek veya herhangi bir değişiklik yapmak istediği durumda 0532 348 37 91'nolu telefon numarasından SABRİ BEY  CAMPİNG’ in Rezervasyon Ofisine başvurabilir, değişiklik yapılmak istenen tarihi belirterek değişiklik talebinde bulunabilir.
2.3. Müşteri talebini fesih etmek ve ücretinin kesinti sonrası geri kalan tutarını almak ister ise; rezervasyonunu en geç konaklama tarihinden 15 gün önce iptal etmek zorundadır. (Madde 4.1)
2.4. Müşterinin, rezervasyonunda değişiklik yapma talebini SABRİ BEY  CAMPİNG’ in hizmet  sunma tarihinden en geç 15 gün önce SABRİ BEY CAMPİNG’ e iletmesi gerekmektedir. 
(Madde 2.5)
2.5.    Seyreden Yıl konaklamalarında geçerli olmak üzere rezervasyon değişikliği (kişi sayısı, konaklama tipi) değişiklik, talep edildiği günün şartlarına uygun kota fiyatlarından yapılacaktır.
2.6. İşbu sözleşme ile Müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde rezervasyonun, söz konusu 
rezervasyon değişiklik talebinin teyit edildiği tarih sırasında uygulanan fiyatları göz önünde bulundurarak yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.7. Rezervasyon kaydı sırasında, Müşteri tarafından bildirilen çocuğun yaşı dikkate alınacaktır. Çocuğun yaşının Rezervasyon kaydı sırasında yetkili şahıs tarafından talep edildiği kimlikte belirtilen yaştan farklı olduğu tespit edildiği halde rezervasyonda gereken değişiklikler yapılıp bundan doğacak ücret farkını Müşteri karşılayacaktır.


3.ÖDEME ŞEKLİ
3.1. Müşteri rezervasyon ödemesini havale ile yapabilecektir. Müşteri ödeme seçeneklerinde oluşan havale ücretini peşinen Kabul etmiş sayılır.
3.2. Müşteri, SABRİ BEY CAMPİNG 
elemanına; rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kart makbuzu ibraz edecektir. 
Müşterinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan / hasarlardan dolayı sorumluluk müşteriye ait olacaktır.


4.ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ
4.1. Rezervasyon iptal talebi tahmin edilen giriş tarihinden 15 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda, tahsil edilen toplam konaklama tutarının % 5’ i kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir. Rezervasyon fesih talebi tahmin 
edilen giriş tarihinden 15 gün ve daha kısa süre kala iptal edilmesi durumunda, toplam konaklama 
tutarının %10’u kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir. 2 gece kalana kadar iptal edilmesi durumunda toplam konaklama tutarı kesilir.

Konaklama ücretinin iadesi için, iptal işlemi giriş tarihinden  48 saat önce yapılmalıdır. Bu iptal işlemlerinde %10 ücret kesintisi uygulanmaktadır. Erteleme işlemleri rezervasyon tarihinden 48 saat önce bildirilmelidir. 48 saatin altında kalan durumlarda hiç bir şekilde erteleme ve iade işlemi yapılmamaktadır.

İptal talebini giriş tarihinden 48 saat veya daha az bir süreden erken bir tarihte iptal edildiği durumunda misafirden alınan konaklama ücretinin geri iadesi mümkün olmayacak; tutarın tamamına no Show uygulanacaktır.
4.2. Rezervasyon kaydı sırasında, havale ile yapılan ödemelerde geri ödeme, ödemenin yapıldığı karta geri yatırma işlemi yapmak suretiyle yapılacaktır.
4.3 Rezervasyon iptalinde mücbir sebepler; doğal afetler ,terör, kalkışma hareketi ve belgelenebilen ölüm (1.ve 2. derecede yakınlar), kaza ve hastalık(tam teşekküllü hastane raporu)gibi durumlarda SABRİ BEY CAMPİNG misafire No Show uygulamaz.
4.4 Kart ile havale ile yapılan ödemelerde işlem ücreti kesildikten sonra kalan tutar iade edilecektir.


5.KONAKLAMA ŞEKLİ
5.1. Giriş sırasında Müşterinin yaşı ve kimliği kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Müşteri karşılayacaktır.
5.2. Müşteri, SABRİ BEY CAMPİNG’ e vardığı saat kaç olursa olsun, SABRİ BEY CAMPİNG’ e giriş günü en geç 21:00 itibari ile kamp’ a yerleşeceğini ve SABRİ BEY CAMPİNG’ den çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 12:00’de çıkış yapacağını, eğer anlaşılan saatte çıkış yapmaz ise çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.
5.3. Rezervasyon kayıt esnasında konaklama ücretinin tamamı alınacaktır.
5.4. Evcil hayvanlar SABRİ BEY CAMPİNG tarafından kabul edilecektir. Ancak tasmalarını yanınızda bulundurunuz. Evcil hayvanın verdiği tüm zarardan ve rahatsızlıktan sahibi sorumludur. 
5.5. Müşteriler Sigara izmaritlerini, çekirdek kabuklarını
 ve çöpleri çöp kutularına atmalıdırlar.
5.6. Ateş yakma alanı sadece mangal yeri ve barbekü alanıdır. Orman içinde ateş yakılması kesinlikle yasaktır. Bu hususta yangın çıkması durumundan tüm sorumluluk müşteriye aittir.
5.7. Saat 21:00’ den sonra çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmak ve müzik dinlemek yasaktır. Tespiti halinde hizmet sonlandırılır.
5.8. Buzdolapları ortak kullanım içindir. (sadece bozulacak ürünler koyulabilir) Ortak kullanım alanları temiz ve düzenli kullanılacaktır.
5.9. Piknik masaları olduğu yerden kaldırmayacak, Kamp alanımızda her an dinlenenler, kitap okuyanlar, sessizliği dinleyenler, uyuyan çocuklar vb. olabileceğinden. Gerekli hassasiyet gösterilmelidir.
5.9.1 Kamp alanında dışarıdan özgürce yiyecek ve içecek getirilebilir. Ortak dolaplara içecek koyulamadığından soğuk içeceklerinizi kafemizden almanız önerilir . Müşteri isterse civar köylerde bulunan süper marketlerden alışveriş yapabilecektir.
5.9.2 Müşterinin SABRİ BEY CAMPİNG ’e yerleştikten sonra SABRİ BEY  CAMPİNG’ in konaklama taahhütlerini yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.


6. TARAFLARIN SORUMLULUĞU
6.1. Müşteriye kalitesiz hizmet sunulduğu durumda müşteri, şikâyetini yazılı şekilde konakladığı esnada SABRİ BEY CAMPİNG temsilcisine bildirecektir. Aksi takdirde SABRİ BEY CAMPİNG tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.
6.2. Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda Müşteri, yapmış olduğu ihlal sonucu SABRİ BEY CAMPİNG’ in uğradığı her türlü zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.
6.3. Misafir, SABRİ BEY CAMPİNG’ in düzenini bozacak hal ve tavırlarda bulunması halinde, SABRİ BEY CAMPİNG misafirin ücret iadesi yapılmadan SABRİ BEY CAMPİNG ‘ i terk etmesini isteme hakkına sahiptir.
6.4. Tesiste konaklayan misafirlerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kuruluna en geç saat 21:00' a bildirmeleri gerekmektedir. Kurulun almış olduğu karara istinaden konaklayan misafirin onayı olması halinde 
gelen ziyaretçi için konaklama olmayacaksa günü birlik kullanım koşulları ücretli olarak uygulanır.
6.5. SABRİ BEY CAMPİNG gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı rezervasyonu başlangıç tarihinden 2 gün, özel gün ve/veya dönemlerde 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştirebilir ve iptal edebilir. Müşteri bu değişiklikleri  ve iptali kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda müşteri tazminat hakkı doğmaz.
6.6. SABRİ BEY CAMPİNG, Müşterinin her türlü kaybından, hasarından ve kıymetli  eşyalarının çalınmasından ve maddi manevi zarar görmesinden sorumlu değildir. Müşteriler doğal bir alanda olduğunu yılan, böcek, arı vs. gibi her türlü hayvandan gelebilecek tehlikeyi ve zararı kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.
6.7. Sözleşmede onayı bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan müşteriler kendi adına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri müşterinin  bu sözleşmeyi okuyup onaylaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.

6.8.  Müşteri  kendisini konu alan resim, video kayıtlarının herhangi bir koşul olmaksızın ticari, eğitsel ve sanatsal etkinliklerde kullanılmasına, her türlü medya, malzeme ve araçla halka açık yerlerde yayınlanması ve kamuya teşhir edilmesi, reklamlarda yayınlanması, ticari amaçla satılması ve/veya kiralanması için, fotoğrafçı tarafından kullanılmasına bila kabulü rücu şartlı yetki verdiğini beyan ve kabul eder.

6.9. Müşteri  tesise giriş yaptığı esnada kendisine verilen giriş kartı (nfs anahtarlık)' la sadece kendisi giriş-çıkış yapacaktır. Güvenliği sağlaya bilmek adına giriş kartıyla kendisi dışında kimseyi içeri almayacaktır.
6.10. Müşteri kendisine verilen kart (nfs anahtarlık)'  ı  tesisten ayrılırken iade etmek zorundadır. Unutması veya kaybetmesi durumunda SABRİ BEY CAMPİNG  kart (nfs anahtarlık)'  ı girişini iptal edecektir. Müşteri karşılığı olan 3$ Dolar kart (nfs anahtarlık)  bedelini gün bitmeden ödeyeceğini  kabul ve taahhüt eder.
6.11. Müşteri çıkış saatinden ve çıkış yaptıktan sonra kamp alanıyla ilişkisi kesilmiş olur ve tesis imkanlarından faydalanamaz.


7. DİĞER HÜKÜMLER
7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda SABRİ BEY CAMPİNG, hizmet vermeye devam etmeyebilir. 
Bu durumda rezervasyonu olup ödeme yapmış olan misafirlere ödemeleri iade edilir.
7.2. Müşteri bu konaklama rezervasyonu sözleşmesini, havale veya EFT, ile alarak her hangi bir sebepten dolayı imzalayamamış veya onaylayamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu konaklama rezervasyonu sözleşmesini bu 
sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmişlerdir.
7.2. SABRİ BÜFE CAMPİNG, bayram veya yeni yıl vb. diğer bayram programları dolayısı ile SABRİ BEY CAMPİNG’ e gelecek sanatçıyı SABRİ BEY CAMPİNG’ e bağlı olmayan sebeplerden dolayı değiştirme hakkını saklı tutar. (sanatçının hastalığı, mücbir sebepler vs.).
7.3. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde yetkili İstanbul mahkemeleridir.

bottom of page